Recenzje

Za co pokochałam „My Little Pony: Przyjaźń to magia”?

My Little Pony jest serialem, który skradł moje serce. Wsiąkłam w niego niemal od pierwszego odcinka. Ten serial garściami czerpie z popkultury, nie oznacza to jednak, że sam w sobie nie tworzy jej historii. Pomysłodawczynią MLP: Przyjaźń to magia jest Lauren Faust, która pracowała przy takich tytułach jak Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster czy Atomówki. To, za co uwielbiam wykreowany przez nią świat to pasja jego głównych bohaterów. Niemal każda postać jest bardzo wyrazista i w niewymuszony sposób budzi naszą sympatię. Każdy mieszkaniec Ponyville, bo to jedno z głównych miejsc akcji serialu, ma pasję. Apple Jack uwielba pracować na farmie Sweet Apple, gdzie produkowany jest najlepszy sok jabłkowy, Rainbow Dash kocha latać, Pinke Pie to prawdziwa królowa imprez, a Rarity mody. Nie możemy pominąć także Twilight Sparkle, która jest prawdziwym molem książkowym. Wyraziste postaci, zarówno te pierwszo- jak i drugoplanowe to nie jedyna zaleta tej produkcji. Jej polski dubbing jest po prostu magiczny. Ośmielę się stwierdzić, że głosy do serialu są podłożone niemal bezbłędnie. Szczególnie zachwyca Dominika Kloźniak, która użycza swojego głosu Spike’owi, małemu smokowi, towarzyszowi kucyków. Do piątego sezonu nie byłam w stanie wydedukować, że jego głos należy do kobiety. Pomogła wikia. Pomyślicie pewnie, że taka sytuacja to w sumie żadna nowość, Ash Ketchum z Pokemonów też był dubbingowany przez przedstawicielkę płci żeńskiej. To prawda, jednak to, co zrobiła Kloźniak w MLP to co najmniej kilka lig wyżej niż wyczyn Hanny Kinder-Kiss. Oczywiście, moim zdaniem.

Dlaczego warto oglądać MLP?

Serial jest niezwykle pokrzepiający, ale przede wszystkim ZABAWNY. Bez chamskich żartów, seksualnych aluzji czy przemocy, twórcom udało się stworzyć coś, co przyciąga swoją prostotą. Jeżeli przypomnimy sobie tytuły takie jak Niesamowity Świat Gumballa czy Pora na przygodę (tak wiem, pewnie wielu z was uzna, że w ogóle niepotrzebnie porównuje ten ostatni z MLP), dojdziemy do wniosku, że mimo iż są popisem kreatywności twórców, to jednak bywają cringe’owe.

Każdy odcinek produkcji jest cegiełką, jeżeli chodzi o budowanie kucykowego uniwersum. Poznajemy kolejne magiczne krainy oraz członków rodzin głównych bohaterów. Postacią, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę to siostra Pinkie Pie, Maud, która debiutuje w 5. sezonie produkcji. Nie chcę wam za bardzo spoilerować, więc napiszę tylko, że żywym zainteresowaniem żywi ona… skały. Enjoy!

Seria MLP: Przyjaźń to magia inspirowana zabawkami firmy Hasbro tworzona była przez trzy studia, nieco mniej znane: DHX Media/Vancouver, Top Draw Animation, Allspark Animation (8 – 9 sezon).

1 komentarz

Leave a Reply

%d bloggers like this: