FX

Czego nie wiecie o „Iron Manie”? TOP5 faktów

Iron Man zadebiutował na kartach komiksu Marvela w latach 60. XX wieku, kiedy to nastroje społeczne były zdecydowanie nieprzychylne wojsku i wszelkim formom jego finansowania. Postać z założenia miała być antypatyczna i drugoplanowa. Człowiek w tytanowej zbroi podbił jednak serca ludzi na całym świecie, a w szczególności dzieci.

Czym zaskoczy was „Iron Man”?

  1. Tony Stark zmieniał swoją zbroję ponad 50 razy! Do najpopularniejszych należy wersja Mark 3, HulkBuster oraz ta znana z najnowszej odsłony „Avengers”. Ostatnia wyposażona jest m.in. w skrzydła. To jednak nie koniec jej tajemnic. Marsz do kin!
  2. Postać „Iron Mana” wzorowana była na Howardzie Hughes’u, który był amerykańskim miliarderem, wynalazcą i pilotem. To właśnie na jego biografii bazuje jeden z najlepszych obrazów Martina Scorsese, „Aviator” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. To właśnie nim inspirowali się również niezapomniani Stan Lee i Jack Kirby.
  3. Reaktor łukowy, którego zadaniem jest zasilanie zbroi Starka, można dostać za pośrednictwem sklepu internetowego. A przynajmniej jego model. 😉 Test niecodziennej zabawki możecie znaleźć TUTAJ.
  4. Do ścieżki filmowej z drugiej części filmu o genialnym wynalazcy dołączono utwory AC/DC. Dwa z nich pojawiły się w filmie, mowa o „Highway to Hell” oraz „Shoot to Thrill”. Fani rocka powinni być zatem wniebowzięci. Jest ogień! 🔥🔥🔥
  5. Iron Man jest pierwszą postacią filmową w MCU, bo tak zdecydowały…dzieci. Przed rozpoczęciem zdjęć szef wytwórni, Kevin Feige dał im do zabawy kilka figurek z superbohaterami. Okazało się, że najmłodsi najchętniej sięgali właśnie po „Iron Mana”, w wyniku czego to on został pierwszoplanowym superhero w debiucie MCU.

Leave a Reply

%d bloggers like this: