FX

Arrow sezon 3, 2, 1. Lista wszystkich złoczyńców 😈 Część 2

Dollmaker – Jako dziecko Barton Mathis odbył kilka „wypraw myśliwskich” ze swoim ojcem. Podczas tych polowań obserwował, jak jego ojciec zabija ludzi, a następnie ich zjada. Był także świadkiem, jak jego ojciec został zestrzelony przez młodego policjanta o nazwisku James Gordon. Po spędzeniu tylko jednego roku w rodzinie zastępczej Barton zniknął na wiele lat, zanim pojawił się jako zbrodniarz Dollmaker. Jego maska ​​jest częściowo wykonana ze skóry od zmarłego ojca. Fan Toymana.

Fun fact: Odciął, a potem ponownie przyłączył twarz Jokera.

W serialu Dollmaker to seryjny morderca, który poluje na kobiety o nienagannej cerze, które używają wyjątkowych kosmetyków.

philchoart.com
philchoart.com

Anthony Ivo – Anthony Ivo dorastał z paraliżującym strachem przed śmiercią. Myśl o jego zakończeniu życia była dla niego tak przerażająca, że ​​ uniknął pogrzebu własnej matki. Dla Ivo unikanie śmierci stało się obsesją jego życia. Ivo zajął się studiowaniem cybernetyki i wkrótce stał się pracownikiem organizacji przestępczej Locus. Wykorzystał wiedzę i doświadczenie do zbudowania Amazo. Jego pragnienie udoskonalenia Amazo było tak wielkie, że miał małe skrupuły z zabijaniem własnego ojca i zupełnie obcego człowieka na korzyść mentalnych i biologicznych szablonów potrzebnych do stworzenia androida.

The Brave and the Bold (1955-1983) #30
Fot. „Arrow” CW

Brother Blood – Siedemset lat temu (1202) kapłan w fikcyjnym narodzie Zandia o imieniu Brat Sebastian zabił innego kapłana, aby zdobyć to, co uważał za szal modlitewny Chrystusa. Szal dawał mu niewrażliwość i zmniejszał jego starzenie się, ale kapłan, którego zabił, przeklął go. Miał on zostać zabity przez syna przed setnymi urodzinami. Tak też się stało. W ten sposób jego syn stał się drugim Bratem Krwią. On również został zabity przez syna, cykl trwał siedem wieków. Synowie kąpali się w krwi ojców, jak niegdyć ci w krwi wrogów. Ósmy Brat Krew był najwyraźniej pierwszym, który chciał rozszerzyć Kościół Krwi poza Zandię. Chciał, aby Kościół był potęgą światową. Kościół Krwi zaczął działać w Ameryce, a Tytani zostali wezwani do zbadania, kiedy była dziewczyna Cyborga próbowała uciec od tego kultu. Z powodu wpływu Kościoła Krwi, Tytani uważali, że poruszanie się przeciwko niemu jest trudne, zwłaszcza gdy opinia publiczna została skierowana przeciwko nim przez Bethany Snow, reporterkę, która była również członkiem Kościoła.

New Teen Titans Vol 1 #21
czerwiec, 1982
Fot. „Arrow” CW

KomodoSimon Lacroix urodził się w ubóstwie, z determinacją i inteligencją jako jedynymi zasobami. Niemniej jednak ostatecznie otrzymał stanowisko w Queen Industries, gdzie Robert Queen był pod wrażeniem wytrwałości młodego człowieka. Dla Roberta Simon był wszystkim, czego nie był jego syn, ponieważ Oliver był w tym czasie wciąż płytkim, nieodpowiedzialnym nastolatkiem. Simon stał się częścią ekspedycji Roberta, aby znaleźć legendarny totem Klanu Strzał, który mówi, że zapewnia oświecenie tym, którzy go władają. Simon zdradził i zamordował swojego mentora. Ostatecznie stał się on twarzą Stellmoor International i adoptował córkę Shado, Emiko.

Green Arrow Vol 5 #17
(kwiecień, 2013)

Dodger – w komiksach złodziej pierwsza klasa, który powiedział Team Arrow o istnieniu League of Assasins, której leasingował pewien statek .;)

W serialu złodziej, który podczas kradzieży wysługuje się innymi ludźmi, którym podczepia detonatory, co by się nie zbuntowali. Uroczo.

Green Arrow/Black Canary #7 (czerwiec, 2008)

Isabel Rochev – pochodzi z małej wioski na Syberii, gdzie żyła w niewoli, pracując w kopalni diamentów. Kiedy szef Queen Industries, Robert Queen, przybywa do jej wioski, dziewczyna zachwyca się jego życiową postawą, którą postrzegała jako symbol swojej wewnętrznej mocy. Zakochuje się w nim i przyrzeka, że ​​zrobi wszystko, aby zmienić swoje niewolnicze życie.

Po śmierci Roberta zostaje CEO w Queen Industries. Isabel jest nieco ekscentryczną osobą i często nosi maskę, aby ukryć twarz. Uważa, że jest największą miłością życia Roberta Queen’a. Nie szanuje Oliviera.

Green Arrow Vol 4 #1
(sierpień, 2010)
Fot. „Arrow” CW

Cyrus GoldPod koniec XIX wieku zamordowany został zamożny kupiec Cyrus Gold, a jego ciało zostało umieszczone w Bagiennym Bagnie, niedaleko Gotham City. Pięćdziesiąt lat później zwłoki zostają ożywione. Powstaje z nich ogromna, drżąca postać (składająca się częściowo z materii bagiennej, która gromadziła się wokół ciała przez dziesięciolecia) prawie bez pamięci o jej przeszłym życiu.

Gold zabija dwóch uciekających kryminalistów, którzy ukrywają się w bagnie i kradną ich ubrania. Pytany o swoje imię, jedną z niewielu rzeczy, które może sobie przypomnieć, jest to, że „urodził się w poniedziałek”. Jeden z mężczyzn w obozie wspomina przedszkolaka Solomon’a Grundy (który urodził się w poniedziałek), a Gold przyjmuje jego pseudonim.

All-American Comics #61 (październik, 1944)
Fot. „Arrow” CW

Nyssa al Ghul – W Batman: Death and the Maidens ujawniono, że Ra’s al Ghul ma dziecko z prawdziwej miłości, urodzone podczas jego pobytu w Rosji w XVIII wieku o imieniu Nyssa. Nyssa, zakochana w romantycznych opowieściach, które jej matka powiedziała jej o ojcu i dzieciństwie, wyrusza na poszukiwanie Ra i ostatecznie lokalizuje go w jego kwaterze głównej w Afryce Północnej.

Pod wrażeniem jej urody, umiejętności wojownika i faktu, że była w stanie go zlokalizować, Ra Ghul promuje ją na pozycję podobną do tej, którą miała jej przyrodnia siostra, Talia. Jako prawy towarzysz towarzyszy mu podczas jego przygód. Ra jest pod takim wrażeniem jej umiejętności, że nawet pozwala Nyssie korzystać z Lazarus Pit. Nyssa, podobnie jak jej siostra Talia, w końcu zostaje rozczarowana ludobójczymi planami Ra, by „oczyścić Ziemię” i odciąć się od ojca na początku XX wieku.

Detective Comics #783 (sierpień, 2003)

Fot. „Arrow” CW

Bronze Tiger – Ben Turner, mistrz sztuk walki. Uczył się z innym znanym z DC Comics charakterem Richardem Dragonem pod okiem O-Sensei. Nieco później Liga Zabójców zafundowała mu pranie mózgu. W ten oto sposób uczyniła z niego jednego z najniebezpieczniejszych przestępców na świecie.

Richard Dragon, Kung Fu Fighter #1 (maj, 1975)
Fot. „Arrow” CW

Shrapnel – Szrapnel to seria organicznych komórek tworzących pojedynczą świadomość – która żywi się krwią ofiar. W serialu niechętny do współpracy z Suicide Squad terrorysta. O jego komiksowej przeszłości wiemy nie wiele, poza tym, że jego życiowym celem było pozostanie incognito. Każdego, kto chociaż na niego spojrzał, zabijał. Miał żonę i córki.

Doom Patrol vol. 2 #7 (kwiecień, 1988)
Fot. DC Comics, „Arrow” CW

Clock King – Urodzony jako William Tockman, King Clock spędza swoje wczesne lata na opiece nad swoją niepełnosprawną siostrą. W ciągu jednego dnia dowiaduje się od lekarza, że sam ma tylko sześć miesięcy życia. Zrozpaczony przyszłością swojej siostry, przygląda się skarbcowi lokalnego banku, mając nadzieję, że zrabowane pieniądze zapewnią jego siostrze dobre życie po jego odejściu. Jego plan poszedłby pomyślnie, gdyby nie potknął się o cichy alarm i został złapany przez Zieloną Strzałę.

World’s Finest Comics #111 (sierpień, 1960)

Fot. DC Comics

Fot. „Arrow” CW

Leave a Reply

%d bloggers like this: