Recenzje

„Umbrella Academy”- dlaczego warto obejrzeć ten serial? 5 powodów

The Umbrella Academy to amerykańska seria komiksów stworzona i napisana przez Gerarda Way (tego ziomka z my Chemical Romance) i ilustrowana przez Gabriela Bá. Netflix przeniósł ją niedawno na srebrny ekran. Zrobił to naprawdę bardzo dobrze!

Dlaczego warto obejrzeć Umbrella Academy? 5 powodów

  1. Aktorstwo – stoi tutaj na dobrym poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje Kate Walsh („Chirurdzy”) w roli Przewodniczki oraz Aidan Gallagher w roli Numeru 5. Na wyróżnienie zasługują także Robert Sheehan, wcielajacy się w uroczego narkomana, który potrafi rozmawiać ze zmarłymi oraz Tom Hopper, ogrywający Luthera.
  2. Muzyka – dawno w żadnym serialu nie słyszałam tak dobrze dobranych do obrazu utworów. Faworyci? „Happy Together” – Gerard Way i „I Think We’re Alone Nowe”- Tiffany. Bomba! 💣
  3. Zdjęcia – zwróccie uwagę zwłaszcza na scenę otwierającą każdy odcinek. Kreatywność na najwyższym poziomie! <3
  4. Kostiumy – od epoki wiktoriańskiej po lata 50. XX wieku. Kostiumograf odpowiedzialny m.in. za niezapomniane krawaty Hannibala Lectera („Hannibal”) i stroje do X-Files, Christopher Haragdon odwalił kawał dobrej roboty. Znów to zrobił!
  5. Pogo – serial obejrzeć warto także ze względu na obecność w rezydencji bohaterów nietypowego lokala, małpy. 😉
Fot. Netflix, screen „Umbrella Academy”

Do tego wszystkiego dochodzi wciągająca i intrygująca FABUŁA. 😉

Kim są członkowie Umbrella Academy? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pierwsza limitowana seria sześciu numerów, tj. The Umbrella Academy: Apocalypse Suite, została wydana przez Dark Horse Comics między 14 września 2007 r. 20 lutego 2008 r. Zdobyła nagrodę Eisner 2008 w kategorii: najlepsza seria skończona / seria limitowana.

Druga seria, The Umbrella Academy: Dallas, pojawiła się w 2008 roku. Pierwszy numer trzeciej serii, The Umbrella Academy: Hotel Oblivion, został wydany 3 października 2018 roku. 15 lutego 2019 r. odbyła się premiera telewizyjna produkcji na Netflixie.

Pierwszy sezon uznanej przen fanów na całym świecie produkcji skupia się na nadchodzącej apokalipsie, łączy wątki z pierwszej i drugiej serii.

Leave a Reply

%d bloggers like this: