Rankingi

Czarne charaktery z „Batman: Animated Series”. RANKING TOP 10

1. Joker

Po raz pierwszy pojawił się w trzecim epizodzie serii -„Święta z Jokerem”. To bad-ass, który gościł na ekranie najczęściej ze wszystkich. Wystąpił w aż 18 odcinkach serialu. Głos Jokera (w oryginale użyczony przez Marka Hamilla) inspirowany jest postaciami z surrealistycznego, animowanego filmu opartego na muzyce Beatlesów pt. „Yelllow Submarine” (1968). Obczajcie niejakich Blue Meanies:

Blue Meanies – fikcyjna armia istot nienawidzących muzyki w „Żółtej łodzi podwodnej”. Alegoria zła.

Początkowo dubbingować arcywroga Batmana miał Tim Curry („Rocky Horror Picture Show”). Chyba mało kto jednak wyobraża sobie kogokolwiek innego niż Hamilla w tej roli. 😉

NIKT NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE JOKER TO JUŻ IKONA POPKULTURY

via GIPHY

2. Harley Quinn

Niektórym zdarza się zapominać, że postać Harley Quinn po raz pierwszy pojawiła się w serialu animowanym, a nie na kartach komiksu. Zatrudniona w roli psychoterapeutki/psychiatry w Arkham, Harleen Frances Quinzel zakochała się w jednym ze swoich pacjentów, wiadomo o kogo chodzi, i zdecydowała się wkroczyć na ścieżkę zbrodni pod pseudonimem Harley Quinn. Ksywka kojarzy się ze słowem arlekin – błaznem w czarnej masce. Taki właśnie obraz Quinn wykreowali twórcy serialu.

Głos postaci inspirowany jest amerykańską aktorką, Judy Holliday („Urodzeni wczoraj”). Sama Harley jest uwielbiana przez fanów serii na całym świecie.

3. Riddler

Edward Nygma znany jako The Riddler to były projektant oprogramowania komputerowego. Swoje imię wymyślił podczas pracy nad grą komputerową The Riddle of the Minotaur. Po nagłej utracie zatrudnienia wkroczył na przestępczą drogę jako Pan Zagadka. Wystąpił w 5 epizodach serii.

4. Scarecrow

Jonathan Crane interesował się badaniem ludzkich lęków i fobii od dziecka. Jako nastolatek nazywany był „Strachem na wróble”. Nie bez powodu. Crane wyśmiewany był z powodu cherlawego wyglądu, a koledzy nazywali go Ichabod względu na jego podobieństwo do fikcyjnej postaci o tym imieniu z opowiadania „Bezgłowy jeździec” Washingtona Irvinga.

Crane uwielbiał tę lekturę. Wiedział, że to strach odpowiedzialny jest za porażkę bohatera powieści, wspomnianego Ichaboda. Nie chcąc podzielić jego losu, poprzysiągł sobie, że nigdy nie ujawni swoich lęków oprawcom. Z czasem strach stał się jego największą bronią. Z ofiary niejako stał się katem. Z czasem został profesorem psychologii na Gotham University, gdzie wykorzystywał swoją pozycję do niecnych celów. Wystąpił aż w 9 epizodach serii.

Jego wygląd często budzi skojarzenia z horrorem „Teksańska masakra piłą mechaniczną”.

5. Pingwin

Monokl, zabójcza parasol , cylinder, czarny frak. Tymi kilkoma słowami można opisać atrybuty jednego z najbardziej znanych przeciwników Batmana. Wykształcony i słynący z zamiłowania do sztuk pięknych, Oswald Cobblepot może nie jest szalony, ale dla uznania nie cofnie się przed niczym. Co czyni go rzecz jasna groźnym indywiduum Gotham. Pingwin wystąpił w 9 odcinkach serii.

6. Poison Ivy

Pamela Isley była botaniczką która prowadziła sekretne życie jako nazwijmy to… eko-terrorystka Poison Ivy. W przeciwieństwie do większości wrogów Batmana Ivy nie interesowała się pieniędzmi ani władzą. Miała natomiast obsesję na punkcie zachowania harmonii w świecie roślin i zemsty na tych, którzy jej zdaniem jej szkodzili. Rzekłabym-postać bardzo na czasie.

7. Baby Doll

Mary Louise Dahl była aktorką urodzoną z układową hipoplazją, rzadką chorobą, która zatrzymuje proces starzenia się. Oznacza to, że ​​całe życie wyglądała jak mała dziewczynka. Mary swoje pięć minut miała, grając tytułową postać w telewizyjnym serialu Love That Baby (miała 20 lat, choć wyglądała, jakby była 3-latką). Produkcja cieszyła się dużą popularnością, ale z czasem zaczęło się to zmieniać… Łatwo domyślić się, jakie negatywne konsekwencje przyniosła ta sytuacja. Oto, mamy nową łotrzycę z urażonym ego i aspiracjami, których nie udało się spełnić. Narodziła się Baby Doll.

8. The Clock King

Jego bronią jest miecz w kształcie wskazówki zegara. Nic więcej dodawać nie muszę, gość wymiata.

9. Mr. Freeze

Mr. Freeze pojawił się w odcinku „Serce lodu”, który zdobył nagrodę Emmy za wybitny scenariusz w serialu animowanym. Ten jegomość nie mógł odżałować choroby swojej małżonki, postanowił ją zatem zamrozić. Plan (choć nie bez komplikacji) powiódł się, ale wtedy pojawił się Batman…

10. Catwoman

Bo nie da się nie kochać Seliny Kyle.

Leave a Reply

%d bloggers like this: