Wiedza tajemna

5 rzeczy, których nie wiecie o „Pięknej i Bestii”

  1. Większość rzeźb znajdujących się w zamku to wcześniejsze wersje Bestii.
  2. Belle jest jedyną osobą w miasteczku, która ubiera się na niebiesko. Zauważyliście, że Bestia też upodobał sobie ten kolor? To nie przypadek – w filmie kolor niebieski symbolizuje dobro, a czerwony zło. Koszula Gastona jest właśnie w tej barwie.
  3. W bajce Disneya Książę zostaje przemieniony w bestię za bycie samolubnym i bez serca. Co ciekawe, w oryginale “Pięknej i Bestii” z 1740 roku autorstwa Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve Księcia spotyka ten los po tym, jak odmawia ożenku ze swoją matką chrzestną, która jest… złą czarownicą. W oryginale Bella nie musiała okiełznać dzikiego temperamentu Bestii, ale zmierzyć się z jego zwierzęcymi instynktami, ponieważ w tej formie stracił on niestety możliwość wyrażania się w ludzki sposób.
  4. “Piękna i Bestia” to pierwszy pełnometrażowy film animowany, który wygrał Złotego Globa w kategorii Najlepsza komedia lub musical – zdecydowanie zasłużenie!
  5. Zauważyliście, że miłość Belli do książek nie jest przypadkowa? Jej pasja nawiązuje do powiedzenia “Nie oceniaj książki po okładce”!

via GIPHY

Leave a Reply

%d bloggers like this: