Newsy

Nowości w “Małej syrence” live-action. Będą nowe piosenki!

Animowana “Mała syrenka” z 1989 roku pełna była wspaniałych piosenek, których nie sposób zapomnieć nawet po latach. W nowej wersji też ich nie zabraknie!

W zeszłym roku Disney zapowiedział, że Ariel powróci w nowym filmie live-action o tym samym tytule.

Chociaż zdjęcia do nowego projektu zostały wstrzymane z powodu koronawirusa niektórzy twórcy zgodzili się zdradzić kilka szczegółów.
Swoją pracę nad “Małą syrenką” ukończył już legendarny disnejowski kompozytor, Alan Menken, który wyznał, że w filmie usłyszymy przynajmniej cztery zupełnie nowe piosenki!


Kompozytor potwierdził też wcześniejsze plotki sugerujące, że tak samo, jak miało to miejsce w przypadku “Króla Lwa” (2019), w filmie usłyszymy zarówno utwory z animowanej wersji, jak i kilka nowych piosenek.

Zobacz recenzję “Małej syrenki” z 1989!

Przypominamy, że aktorski remake “Małej syrenki” reżyseruje Rob Marshall, który odpowiada za takie hity, jak “Chicago” i “Wyznania gejszy”. Będzie to już czwarty film, który reżyser nakręci dla wytwórni – owocami wcześniejszej współpracy są “Mary Poppins powraca”, “Tajemnice lasu” oraz “Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”.

W ogłoszonej przez Disney’a już w zeszłym roku obsadzie zobaczymy m.in. piosenkarkę i aktorkę Halle Bailey w roli Ariel. W kraba Sebastiana wcieli się Daveed Diggs (“Zaślepieni”, “Velvet Buzzsaw”), a w roli króla Trytona wystąpi oscarowy aktor Javier Bardem (“To nie jest kraj dla
starych ludzi”, “Vicki Cristina Barcelona”, “mother!”).

Jak uważacie – jakich piosenek nie może zabraknąć w nowej wersji, a bez których produkcja by się obeszła? Dajcie znać!

Leave a Reply

%d bloggers like this: