Newsy

Jak myć ręce? Obejrzyjcie wskazówki od “Małej Lamy” i “Strażniczek Tęczy”!

W dobie szalejącego wirusa bardzo ważnym aspektem ochrony przed nim jest higiena. O ile dorosłym prościej to zrozumieć, dzieci mogą mieć problem z zapamiętaniem co i jak robić…

W celu dostarczenia istotnych informacji dzieciom i rodzicom w czasie pandemii koronawirusa, Genius Brands International wyprodukowało krótkie filmiki informujące dzieci o bezpiecznej higienie. GBI wykorzystało do tego postaci ze swoich popularnych animowanych seriali.

Producent opracował aż siedem kampanii społecznych koncentrujących się na uczeniu dzieci, jak myć ręce i utrzymywać dystans społeczny. Wszystko po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie, przyjaciołom i całej społeczności. Lubiane przez dzieci postacie, jak Mama Lama (“Mała Lama”) czy bohaterki „Strażniczek Tęczy”, przekazują informacje w bardzo przystępny dla maluchów sposób. Niestety, dzieciom, które nie posługują się jeszcze podstawowym angielskim, rodzice będą musieli przetłumaczyć treść filmików. To nawet lepiej – dorośli też muszą się pilnować!

Dostępność seriali:


”Mała Lama” – Netflix

„Rainbow Rangers” – Nickelodeon; w Polsce na MiniMini+

“Warren Buffett’s Secret Millionaires Club” – Amazon Prime Video niedostępny w Polsce.


A Wy? Myjecie ręce minimum 20 sekund?

Leave a Reply

%d bloggers like this: